• Slider 25

Aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i artykułami związanymi z profilem działalności naszej firmy.

 • Zwrot potraconego podatku budowlanego

  Zwrot potraconego podatku budowlanego

  W poprzednim artykule "Podatek od usług budowlanych w Niemczech" wyjaśniliśmy krótko czym jest podatek budowlany w Niemczech (Bauabzugsteuer) oraz zwolnienie z podatku budowlanego (Freistellungbescheinigung).

  Więcej
 • Podatek od usług budowlanych w Niemczech

  Podatek od usług budowlanych w Niemczech

  Podatek od usług budowlanych stanowi istotny element systemu podatkowego w Niemczech i jest szczególną formą podatku dochodowego. Ma on na celu zabezpieczenie zobowiązań podatkowych oraz przeciwdziałanie nielegalnemu zatrudnieniu.

  Więcej
 • Kleintuntenehmer (mały przedsiębiorca) w Niemczech

  W Niemczech istnieje wiele możliwości rozwoju biznesu, w tym dla mikroprzedsiębiorców. Kleintunternehmer, mały przedsiębiorca, to termin odnoszący się do tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą na mniejszą skalę. W tym artykule przyjrzymy się bliżej mikroprzedsiębiorcy w Niemczech, zobaczymy, jakie są kryteria kwalifikacji, jakie korzyści oferuje i dlaczego jest to atrakcyjna ścieżka dla rozwoju mikroprzedsiębiorstw.

   

  Więcej
 • Wyższa ulga z tytułu kosztów transportu

  Wyższa ulga z tytułu kosztów transportu

  Prognozowano, że dopiero od 01.01.2024 dodatek za pokonaną odległość dla osób dojeżdżających do pracy oraz dla podatników prowadzących podwójne gospodarstwo domowe zostanie podniesiony z 0,35 € na 0,38 € od 21 kilometra pokonanej trasy.

  Więcej
 • Zmiana w opłatach w urzędzie meldunkowym (Gewerbeamt) w Görlitz

  Zmiana w opłatach w urzędzie meldunkowym (Gewerbeamt) w Görlitz

  25 października 2021 nastąpiło podniesienie opłat w urzędzie meldunkowym (Gewerbeamt) w Görlitz.

  Więcej
 • Polska kluczowym partnerem handlowym Niemiec

  Polska kluczowym partnerem handlowym Niemiec

  W wyniku pandemii Polska stała się jednym z głównych partnerów handlowych Niemiec. Znajdujemy się na 3 miejscu zaraz za Chinami i Holandią, podczas gdy na początku tego roku widnieliśmy na 5 miejscu tuż za Francją i USA. Korzystny wpływ na to ma z pewnością położenie geograficzne, przychylny kurs walut i koszty produkcji towarów.

  Więcej
 • Uzyskanie niemieckiego numeru rejestracyjnego VAT

  Uzyskanie niemieckiego numeru rejestracyjnego VAT

  Przedsiębiorcy świadczący usługi na rynku europejskim lub ci, którzy dostarczają lub otrzymują towar w obrębie rynku europejskiego są zobowiązani do uzyskania numeru rejestracyjnego VAT danego kraju.

  Więcej
 • Przedłużenie terminów składania zeznań podatkowych w Niemczech

  Przedłużenie terminów składania zeznań podatkowych w Niemczech

  Termin składania zeznań podatkowych za rok 2019 oraz rok 2020.

  Więcej
 • Wjazd do Niemiec - aktualne informacje

  Wjazd do Niemiec - aktualne informacje

  Od 30 maja 2021 r. Polska nie widnieje na liście krajów ryzyka w Niemczech, w związku z czym przy przekraczaniu granicy lądowej z Polski do Niemiec nie trzeba wykonywać testu na obecność COVID-19, udawać się na kwarantannę czy rejestrować wjazdu. Inaczej jednak sprawa się ma podczas podróży samolotem – w tym wypadku trzeba wykonać test antygenowy, ważny 48 h, lub PCR, ważny 72 h. Z obowiązku wykonania testu zwolnieni są ozdrowieńcy, osoby zaszczepione oraz dzieci poniżej 6 roku życia.

  Więcej
 • BS Mazur oferuje
   
  • Meldunek firmy

   Dzięki współpracy z firmą „BS Mazur” otrzymasz cały szereg możliwości i pełen pakiet pomocy: doradztwo, rozpisanie umowy spółki itp.

   Więcej
  • Kompleksowa obsługa

   Obywatele Polski mogą założyć firmę w każdym kraju Unii Europejskiej, a jeśli jest taka możliwość to, czemu z niej nie skorzystać?

   Więcej
  • Serwis biurowy

   Zameldujemy Twoją firmę na naszym adresie w Görlitz. W ramach prowadzenia serwisu biurowego zajmiemy się m.in.

   Więcej
Twoja firma w Niemczech
  • Slider 22