• Slider 25

Aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i artykułami związanymi z profilem działalności naszej firmy.

 • Wjazd do Niemiec - aktualne informacje

  Wjazd do Niemiec - aktualne informacje

  Od 30 maja 2021 r. Polska nie widnieje na liście krajów ryzyka w Niemczech, w związku z czym przy przekraczaniu granicy lądowej z Polski do Niemiec nie trzeba wykonywać testu na obecność COVID-19, udawać się na kwarantannę czy rejestrować wjazdu. Inaczej jednak sprawa się ma podczas podróży samolotem – w tym wypadku trzeba wykonać test antygenowy, ważny 48 h, lub PCR, ważny 72 h. Z obowiązku wykonania testu zwolnieni są ozdrowieńcy, osoby zaszczepione oraz dzieci poniżej 6 roku życia.

  Więcej
 • Nowe rozporzadzenie One-Stop-Shop dla firm handlowych

  Nowe rozporzadzenie One-Stop-Shop dla firm handlowych

  Od dnia 01.07.2021 w życie wchodzi nowe rozporządzenie OSS (One Stop Shop), które dotyczy firm specjalizujących się w zagranicznej sprzedaży wysyłkowej dla osób fizycznych w krajach UE.

  Więcej
 • Kindergeld - świadczenie rodzinne w 2021 roku

  Kindergeld - świadczenie rodzinne w 2021 roku

  Zasiłek rodzinny Kindergeld to świadczenie pieniężne na dzieci wypłacane przez Kasę Świadczeń Rodzinnych (Familienkasse).

  Więcej
 • Polska Firma wykonująca usługi budowlane na terenie Niemiec

  Własna firma w Niemczech? Teraz 50% taniej!

  PROMOCJA! Tylko do końca czerwca 2021 rejestracja firmy 50% taniej! Profesjonalne doradztwo i zakładanie firm niemieckich – Gewerbe, GmbH czy UG.

  Więcej
 • Polska Firma wykonująca usługi budowlane na terenie Niemiec

  Polska Firma wykonująca usługi budowlane na terenie Niemiec

  Wykonujesz usługi budowlane na terenie Niemiec? Nie zapomnij o rejestracji polskiej firmy w Niemieckim Urzędzie Skarbowym! Zostanie Ci nadany numer podatkowy (Steuernummer) wraz ze zwolnieniem z podatku budowlanego (Freistellungsbescheinigung).

  Więcej
 • Własna firma w Niemczech? Tylko z Nami!

  Własna firma w Niemczech? Tylko z Nami!

  Profesjonalne doradztwo i zakładanie firm niemieckich – Gewerbe, GmbH czy UG. Oferujemy kompleksową pomoc w założeniu firmy, kontakcie z urzędami w Niemczech czy nawet w uzyskaniu zwolnienia z podatku budowlanego (również dla firm w Polsce) – wszystko bez wychodzenia z domu!

  Więcej
 • Rozporządzenie od 22 marca 2021 roku

  Pracodawco! Nowe rozporządzenie od 22 marca 2021 roku

  Rząd Saksonii informuje, że od 22 marca każdy pracodawca zobowiązany jest zapewnić swoim pracownikom możliwość wykonania darmowego testu na obecność COVID-19 - przynajmniej raz w tygodniu.

  Więcej
 • COVID-19 w Polsce

  Zwrot za testy na COVID-19

  Szanowni Klienci, od 24 października 2020 cały obszar Polski został zatwierdzony przez Niemcy jako obszar podwyższonego ryzyka, w związku z czym wszystkie osoby pracujące przy strefie przygranicznej Saksonii są zobowiązane do wykonywania cotygodniowych testów na obecność wirusa COVID-19. W przypadku braku aktualnego testu, osoby te podlegają obowiązkowi 10-dniowej kwarantanny.

  Więcej
 • Zmiany w Niemczech w 2021 roku

  Zmiany w Niemczech w 2021 roku

  W styczniu 2021 roku nastąpiło wiele zmian, poniżej niektóre z nich, m.in. podatek VAT, zasiłek rodzinny (Kindergeld), podatek solidarnościowy (Soli), podstawowa kwota wolna od podatku (Grundfreibetrag).

  Więcej
 • BS Mazur oferuje
   
  • Meldunek firmy

   Dzięki współpracy z firmą „BS Mazur” otrzymasz cały szereg możliwości i pełen pakiet pomocy: doradztwo, rozpisanie umowy spółki itp.

   Więcej
  • Kompleksowa obsługa

   Obywatele Polski mogą założyć firmę w każdym kraju Unii Europejskiej, a jeśli jest taka możliwość to, czemu z niej nie skorzystać?

   Więcej
  • Serwis biurowy

   Zameldujemy Twoją firmę na naszym adresie w Görlitz. W ramach prowadzenia serwisu biurowego zajmiemy się m.in.

   Więcej
Twoja firma w Niemczech
  • Slider 22