• Slider 25

Aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i artykułami związanymi z profilem działalności naszej firmy.

 • Wniosek do Urzędu Skarbowego - Freistellungsbescheiningung

  Wniosek do Urzędu Skarbowego - Freistellungsbescheiningung

  Wszystkie firmy wykonujące usługi budowlane na terenie Niemiec, powinny złożyć wniosek do Urzędu Skarbowego o wydanie odpowiedniego zaświadczenia tzw. (Freistellungsbescheiningung).

  Więcej
 • Polskie firmy budowlane podbijają niemiecki rynek

  Polskie firmy budowlane podbijają niemiecki rynek

  Obecność Polski w Unii Europejskiej, umożliwia naszym przedsiębiorcom świadczyć swoje usługi za granicą. Jeśli zamierzasz założyć firmę w Niemczech pamiętaj, że szereg procedur panujących w Polsce różni się od tych za granicą. Aby móc legalnie prowadzić firmę budowlaną w Niemczech należy zapoznać się z wymogami panującymi u naszych zachodnich sąsiadów. Zgłoś się do nas, pomożemy ci kompleksowo i bezpiecznie założyć firmę budowlaną w Niemczech.

  Więcej
 • Jakie podatki płaci w Niemczech przedsiębiorca?

  Jakie podatki płaci w Niemczech przedsiębiorca?

  Dla osób prowadzących w Niemczech działalność jednoosobową (Einzehlunternehmer) lub spółkę osobową (Personengesellschaft), istotne są trzy rodzaje podatków: podatek dochodowy (Einkommensteuer) oraz podatek obrotowy (Umsatzsteuer) oraz podatek od działalności gospodarczej (Gewerbesteuer).

  Więcej
 • Status małego przedsiębiorcy

  Status małego przedsiębiorcy / Kleinunternehmer-Regelung

  Zakładając firmę budowlaną w Niemczech możesz wnioskować o status małego przedsiębiorcy (Kleinunternehmer-Regelung). Oznacza to, że faktury będą wystawiane przez Ciebie bez podatku Vat załączając paragraf 19 (1) UStG Kleinunternehmen, kein Ausweis der Umsatzsteuer.

  Więcej
 • Dowiedz się jak uniknąć potrącenia 15% podatku budowlanego!

  Dowiedz się jak uniknąć potrącenia 15% podatku budowlanego!

  Jesteś polską lub niemiecką firmą budowlaną i chcesz wykonywać usługi budowlane na terenie Niemiec? Dowiedz się jak uniknąć potrącenia 15% podatku budowlanego! Napisz do nas, pomożemy Ci uzyskać zwolnienie z podatku budowlanego tzw. Freistellungsbescheinigung.

  Czym jest podatek od usług budowlanych w Niemczech (Bauabzugsteuer)?

  Więcej
 • Zameldowanie firmy GRATIS!

  Zameldowanie firmy GRATIS!

  Załóż z nami firmę budowlaną w Niemczech za darmo!

  Chcesz założyć firmę budowlaną w Niemczech? Szukasz pomocy w zakresie otwarcia działalności gospodarczej na terenie Niemiec? Dobrze trafiłeś. Nasz zespół pomoże Ci otworzyć firmę za darmo! Nie czekaj, już teraz skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się wszelkimi formalnościami.

  Więcej
 • Kindergeld

  Kindergeld

  Jeśli pracujesz, bądź pracowałeś w Niemczech, możesz zgodnie z prawem uzyskać dodatkowe pieniądze dla Twojej rodziny. O niemiecki zasiłek na dziecko można starać się do 6 miesięcy wstecz. Od 2018 r. świadczenia na pierwsze i drugie dziecko wynoszą 194 EUR miesięcznie na dziecko. Dla trzeciego dziecka kwota ta zwiększa się do 200 EUR.

  Więcej
 • Podatek w Niemczech

  Podatek w Niemczech

  Prowadząc działalność gospodarczą w Niemczech podlega się opodatkowaniu w każdym roku podatkowym. Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest złożenie deklaracji podatkowej w niemieckim urzędzie skarbowym. Dotyczy to także osób, których dochód nie przekroczył kwoty wolnej od podatku, tj. 8.652 € w roku podatkowym 2016, które nie osiągnęły żadnych dochodów lub nawet poniosły stratę.

  Więcej
 • Firma w Niemczech bez meldunku

  Jak założyc firmę budowlaną w Niemczech bez meldunku?

  Całkiem sporo osób myśli o tym, aby zarejestrować działalność gospodarczą i pracować na własny rachunek. Czasem jest to zwyczajnie bardziej opłacalne, aniżeli zatrudnianie się w czyjejś firmie. Taka sytuacja dotyczy szczególnie osób, które robiąc to, co do tej pory, mogłyby spokojnie prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą.

  Więcej
 • BS Mazur oferuje
   
  • Meldunek firmy

   Dzięki współpracy z firmą „BS Mazur” otrzymasz cały szereg możliwości i pełen pakiet pomocy: doradztwo, rozpisanie umowy spółki itp.

   Więcej
  • Kompleksowa obsługa

   Obywatele Polski mogą założyć firmę w każdym kraju Unii Europejskiej, a jeśli jest taka możliwość to, czemu z niej nie skorzystać?

   Więcej
  • Serwis biurowy

   Zameldujemy Twoją firmę na naszym adresie w Görlitz. W ramach prowadzenia serwisu biurowego zajmiemy się m.in.

   Więcej
Twoja firma w Niemczech
  • Slider 22