• Slider 25

Aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami i artykułami związanymi z profilem działalności naszej firmy.

 • Zmiany w Niemczech w 2021 roku

  Zmiany w Niemczech w 2021 roku

  W styczniu 2021 roku nastąpiło wiele zmian, poniżej niektóre z nich, m.in. podatek VAT, zasiłek rodzinny (Kindergeld), podatek solidarnościowy (Soli), podstawowa kwota wolna od podatku (Grundfreibetrag).

  Więcej
 • Zmniejszona stopa procentowa VAT w Niemczech

  Zmniejszona stopa procentowa VAT w Niemczech

  Zgodnie z rozporządzeniem niemieckiej koalicji rządowej nastąpiło zmniejszenie stawek podatku VAT w celu zwalczenia kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemia COVID-19. W okresie świadczenia usług od  01 lipca 2020 do 31 grudnia 2020 roku podstawowa stawka podatkowa została zmniejszona  z 19% na 16%, a obniżona stawka podatkowa z 7% na 5%.

  Więcej
 • Wniosek o pomoc w związku z koronawirusem

  Masz firmę w Niemczech? Dowiedz się gdzie złożyć wniosek o pomoc w związku z koronawirusem! (Saksonia)

  Pomoc finansowa dla firm w związku z koronawirusem w Saksonii. Podstawowe informacje: Oprócz pomocy finansowej w związku z koronawirusem udzielanej przez rząd federalny, istnieje możliwość skorzystania z  programu nieoprocentowanych pożyczek w ramach już uruchomionego programu „Sachsen hilft sofort”.

  Więcej
 • Wzrost stawek diet dla podrózy służbowych od 2020 roku!

  Wzrost stawek diet dla podrózy służbowych od 2020 roku!

  Od 1. stycznia 2020 roku Ministerstwo Finansów Niemiec zapowiada nowe uregulowania związane ze stawkami diet, które odtąd będą wynosić 14 € za dzień (do 2020 r. 12 €), w przypadku podroży służbowych trwających dłużej niż 8 godzin.

  Więcej
 • Kindergeld 2020 w Niemczech

  Kindergeld - świadczeniem rodzinnym wypłacanym osobom zatrudnionym w Niemczech

  Kindergeld jest świadczeniem rodzinnym wypłacanym osobom zatrudnionym w Niemczech lub prowadzącym własna działalność na terenie kraju.

  Więcej
 • Opłata radiowo-telewizyjna w Niemczech

  Opłata radiowo-telewizyjna w Niemczech

  Rundfunkbeitrag, czyli opłata radiowo-telewizyjna. Każda osoba powyżej 18-tego roku życia zobowiązana jest do zarejestrowania sie i opłacania tak zwanej opłaty radiowo - telewizyjnej. Opłata ta naliczana jest dla każdego gospodarstwa domowego (mieszkania).

  Więcej
 • Podatek drogowy

  Podatek drogowy

  Jeśli jesteś zatrudniony i masz meldunek, bądź prowadzisz własną firmę na terenie Niemiec to dotyczy ciebie podatek drogowy. To ty jesteś zobowiązany dowiedzieć się w urzędzie od kiedy i w jakiej wysokości należy  go płacić. Pamiętaj, dotyczy to również aut, które nie zostały jeszcze przerejestrowane i posiadają polskie tablice rejestracyjne.

  Więcej
 • Zmiany podatkowe dla małych przedsiębiorców w Niemczech

  Zmiany podatkowe dla małych przedsiębiorców w Niemczech

  Od 1 stycznia 2020 roku wzrasta granica obrotów dla małego przedsiębiorcy w Niemczech. Dotychczas wynosiła ona 17.500,00 euro w skali roku. Od 2020 roku granica ta wzrosła o 4.500,00 euro.

  Więcej
 • Firma budowlana w Niemczech, a podatki

  Firma budowlana w Niemczech a podatki

  Każda firma budowlana jest zobowiązana do rozliczania się ze wszystkich przychodów i rozchodów. Istnieje również obowiązek składania corocznych deklaracji podatkowych. Brak złożenia takiej deklaracji skutkuje wydaniem przez urząd skarbowy oszacowanej decyzji. Jeżeli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

  Więcej
 • BS Mazur oferuje
   
  • Meldunek firmy

   Dzięki współpracy z firmą „BS Mazur” otrzymasz cały szereg możliwości i pełen pakiet pomocy: doradztwo, rozpisanie umowy spółki itp.

   Więcej
  • Kompleksowa obsługa

   Obywatele Polski mogą założyć firmę w każdym kraju Unii Europejskiej, a jeśli jest taka możliwość to, czemu z niej nie skorzystać?

   Więcej
  • Serwis biurowy

   Zameldujemy Twoją firmę na naszym adresie w Görlitz. W ramach prowadzenia serwisu biurowego zajmiemy się m.in.

   Więcej
Twoja firma w Niemczech
  • Slider 22