• Slider 25

Zwrot za testy na COVID-19

 • COVID-19 w Polsce

  COVID-19 w Polsce

Szanowni Klienci, od 24 października 2020 cały obszar Polski został zatwierdzony przez Niemcy jako obszar podwyższonego ryzyka, w związku z czym wszystkie osoby pracujące przy strefie przygranicznej Saksonii są zobowiązane do wykonywania cotygodniowych testów na obecność wirusa COVID-19. W przypadku braku aktualnego testu, osoby te podlegają obowiązkowi 10-dniowej kwarantanny.

Testy akceptowalne na terenie Saksonii, wskazane przez Instytut Roberta Kocha, to m. in. tak zwany szybki test (PoC) oraz test PCR. Niektóre apteki i gabinety prywatne oferują wykonywanie testów w cenie kilku Euro. Warto mieć to na uwadze, gdyż kwota mandatu za brak posiadania testu przy nie poddaniu się kwarantannie wynosi 500 Euro.

Koszty za wykonywanie testów ponosi pracownik lub pracodawca, jeśli się do tego zobowiąże. Pracodawca może zlecić pracownikowi poddanie się testom lub możne wykonać testy we własnym przedsiębiorstwie, po uprzednim odbyciu specjalnego szkolenia z poprawnego pobierania wymazu i stosowania testów.

Wolny Kraj Saksonia zwraca przedsiębiorcom ryczałt w wysokości 10 Euro za test, jednak to pracodawca musi na początku ponieść koszty. O zwrot będzie można się obiegać wypełniając stosowny wniosek i dołączając do niego dokument poświadczający wykonanie testu. Wnioski należy składać w Dyrekcji Krajowej Saksonii od 1. Kwietnia 2021. Formularze wniosku zostaną wcześniej opublikowane z odpowiednim wyprzedzeniem.

Więcej informacji na temat przekraczania granicy w Niemczech mogą Państwo znaleźć na stronie: www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

 

 • BS Mazur oferuje
   
  • Meldunek firmy

   Dzięki współpracy z firmą „BS Mazur” otrzymasz cały szereg możliwości i pełen pakiet pomocy: doradztwo, rozpisanie umowy spółki itp.

   Więcej
  • Kompleksowa obsługa

   Obywatele Polski mogą założyć firmę w każdym kraju Unii Europejskiej, a jeśli jest taka możliwość to, czemu z niej nie skorzystać?

   Więcej
  • Serwis biurowy

   Zameldujemy Twoją firmę na naszym adresie w Görlitz. W ramach prowadzenia serwisu biurowego zajmiemy się m.in.

   Więcej
Twoja firma w Niemczech
  • Slider 22