• Slider 25

Zwrot potraconego podatku budowlanego

 • Zwrot potraconego podatku budowlanego

  Zwrot potraconego podatku budowlanego

W poprzednim artykule "Podatek od usług budowlanych w Niemczech" wyjaśniliśmy krótko czym jest podatek budowlany w Niemczech (Bauabzugsteuer) oraz zwolnienie z podatku budowlanego (Freistellungbescheinigung).

W sytuacji gdy zleceniodawca pomniejszył Państwu płatność za rachunek o 15% i odprowadził podatek budowlany do niemieckiego urzędu skarbowego, ponieważ Państwa firma nie posiadała zwolnienia z podatku budowlanego, istnieje możliwość ubiegania się o zwrot tego podatku zgodnie z § 48c ust. 2 EstG.

W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek do niemieckiego urzędu skarbowego. Według niemieckich przepisów wniosek należy złożyć do końca drugiego roku kalendarzowego następującego po roku, w którym kwota podlegająca odliczeniu została zgłoszona. W przypadku polskich firm wykonujących prace na terenie Niemiec można ubiegać się o zwrot podatku budowlanego nawet kilka lat wstecz.

Nasza firma może pomóc w złożeniu takiego wniosku w odpowiednim urzędzie skarbowym. Do wniosku należy załączyć poświadczenie odprowadzenia podatku budowlanego przez zleceniodawcę (Anmeldung über den Steuerabzug bei Bauleistungen). Zleceniodawca ma obowiązek przekazania podwykonawcy takiego zaświadczenia.

Należy mieć na uwadze, że przed ubieganiem się o zwrot podatku budowlanego, firma powinna mieć nadany numer podatkowy oraz uregulowaną kwestię podatkową w Niemczech.

Jeżeli jeszcze Państwo nie posiadają numeru podatkowego, nasza firma pomoże również w rejestracji firmy w niemieckim urzędzie skarbowym oraz w weryfikacji obowiązku podatkowego.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Uzyskają Państwo szczegółowe informacje oraz indywidualną ofertę.

Telefon: 0048 608 670 989

Adres E-mail: info@firma-w-niemczech.com.pl

(Wszelkie usługi wykonujemy w ramach współpracy z niemieckimi  kancelariami podatkowymi i prawnymi).

 • BS Mazur oferuje
   
  • Meldunek firmy

   Dzięki współpracy z firmą „BS Mazur” otrzymasz cały szereg możliwości i pełen pakiet pomocy: doradztwo, rozpisanie umowy spółki itp.

   Więcej
  • Kompleksowa obsługa

   Obywatele Polski mogą założyć firmę w każdym kraju Unii Europejskiej, a jeśli jest taka możliwość to, czemu z niej nie skorzystać?

   Więcej
  • Serwis biurowy

   Zameldujemy Twoją firmę na naszym adresie w Görlitz. W ramach prowadzenia serwisu biurowego zajmiemy się m.in.

   Więcej
Twoja firma w Niemczech
  • Slider 22